Facebook


Plac zabaw w Jeziornie

Data publikacji: 2015-10-07 134

Najmłodsi mieszkańcy Jeziorna na Boże Narodzenie dostali w prezencie plac zabaw. Dzięki środkom pozyskanym przez Stowarzyszenie ,,Nasze Jeziorno'' we wsi powstało miejsce, w którym dzieci mogą aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu.

- Nasza wieś oddalona jest od innych miejscowości o kilka kilometrów i nie mieliśmy miejsca, gdzie nasze pociechy mogłyby bezpiecznie się bawić – mówi szefowa stowarzyszenia, Teresa Bończoszek. - Postanowiliśmy więc stworzyć u nas plac zabaw i akurat przed świętami udało nam się tę inwestycje oddać do użytku.

W Jeziornie pojawiły się huśtawki, bujaki sprężynowe, zjeżdżalnia, piaskownica oraz specjalna ,,pajęczyna'' do wspinaczki. Przy placu postawiono też ławeczki, aby i dorośli mieszkańcy mieli możliwość odpoczynku na świeżym powietrzu.

Uroczystemu oddaniu placu do użytku towarzyszył festyn rodzinny. Dzieci mogły nie tylko skorzystać z nowego placu zabaw, ale również nauczyć się różnych kuglarskich sztuczek. Na moment mogły tez stać się małymi akrobatami.

Podczas uroczystego oddania inwestycji nie zabrakło tez świątecznych akcentów. Na choince rosnącej na placu zabłysły światełka, a do najmłodszych przyszedł Święty Mikołaj.

W festynie uczestniczyli niemal wszyscy mieszkańcy Jeziorna. Ponad sto osób bawiło się wspólnie z najmłodszymi mieszkańcami wsi.

Budowa placu zabaw była możliwa dzięki finansowemu wsparciu z PROW na lata 2007 – 2013, które stowarzyszenie „Nasze Jeziorno” uzyskało za pośrednictwem LGD "Kraina Dolnego Powiśla".

P1020862IMG_2187IMG_2190

wróć

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Instytucja Zarządzająca PROW 2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Strona internetowa
opracowana przez Stowarzyszenie LGD „Kraina Dolnego Powiśla”, współfinansowana ze środków Unii
Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

Kontakt