Facebook


Atrakcyjne Stanowo

Data publikacji: 2015-10-07 125

Pasja, zaangażowanie i ogromna praca wyróżnia członkinie Stowarzyszenia „Moja wieś- Mój dom”. Są one autorkami kilku ciekawych inicjatyw, które zmieniły wizerunek wsi jak również mieszkańców. Podejmują wyzwania bardzo ambitne. Jedno z nich to założenie ogrodu w miejscu do niedawna pełnym chwastów i śmieci. Teraz to reprezentacyjna część kompleksowego terenu, zagospodarowana z boiskiem do piłki nożnej, siatkówki, placem zabaw oraz alejkami z rabatami pełnych kwiatów, traw ozdobnych i krzewów.

Kolejne duże wydarzenie miało miejsce w styczniu tego roku. Członkinie Stowarzyszenia dzięki pomocy LGD Krainy Dolnego Powiśla postanowiły zorganizować kurs gotowania dla chętnych mieszkańców swojej wsi.

10 stycznia 2015r. zorganizowały spotkanie, które było finałem zorganizowanego kursu kulinarnego. Podczas kursu 15 Pań doskonaliło swoje umiejętności w ramach projektu pn. " Wielkie gotowanie i doposażanie " - organizacja kursu gotowania oraz zakup doposażenia świetlicy dla mieszkańców wsi Stanowa i okolic sfinansowanego ze środków Leader. Satysfakcja była tym większa, gdyż realizowane zajęcia odbyły się w oparciu o nowo zakupione naczynia oraz sprzęt AGD. Kurs gotowania z pełnym wyposażeniem kuchni to nie wszystkie zakupy z jakich mogą być dumni mieszkańcy. Stowarzyszenie w swoim projekcie zakupiły 60 calowy telewizor, sprzęt do karaoke, odtwarzacz DVD oraz mikrofony bezprzewodowe. Wszystkie te zakupy mają podnieść atrakcyjność świetlicy i zachęcić mieszkańców do wspólnego spędzania wolnego czasu. Generalna próba zakupionego sprzętu odbyła się już 11 stycznia 2015r. podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy gdzie Stanowo też grało w swojej nowo wyposażonej świetlicy

IMG_2227 IMG_2264

wróć

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Instytucja Zarządzająca PROW 2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Strona internetowa
opracowana przez Stowarzyszenie LGD „Kraina Dolnego Powiśla”, współfinansowana ze środków Unii
Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

Kontakt